Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Kolář: Vše, co dělám, vychází z rocku

Petr Kolář 
Petr Kolář
Populární zpěvák Petr Kolář vydal v září nové úspěšné album Bez křídel. V on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz především obhajoval svůj současný repertoár.

Petr Kolář má za sebou bohatou pěveckou minulost. Působil s kapelou Precedens, po odchodu Aleše Brichty byl frontmanem Arakainu a s Michaelem Kocábem a Tomášem Kymplem natočil Velvet Revolution.

"V každé kapele, ve které jsem působil, bylo vždy něco dobře a neco špatně. Když začalo převažovat to špatné, odešel jsem," řekl Kolář v on-line rozhovoru se čtenáři.

Muzikálové publikum pak Petra Koláře zná z představení Tři mušketýři, Angelika nebo Golem.

Kolář jako sólista na sebe strhl pozornost před třemi lety, kdy nazpíval píseň Ještě že tě lásko mám. Jejím autorem byl hitmaker Karel Svoboda, který ji věnoval své ženě Vendule.

Následoval další úspěch – písnička k seriálu Pojišťovna štěstí, duet s Leonou Machálkovou Den, kdy se vrátí láska.

Výhrady, že se zpronevěřil svým rockovým kořenům, ale Kolář odmítá. "Všechno, co jsem dělal a dělám, je postaveno na poctivých rockových základech. Pokud melodie i text osloví tři generace lidí, není to nějaký hluboký pokles," vzkázal.

Před dvěma lety pak vyšla Kolářova sólová deska nazvaná prostě Album. Prodalo se jí na šedesát tisíc kopií a Kolář za ni získal řadu ocenění.

O to těžší podle něj bylo navázat letošní deskou Bez křídel. "K novince jsem přistupoval stejně střízlivě jako k prvnímu titulu, aniž bych tušil, co se stane. A je to podle mě znát," míní Kolář.

Letos se zúčastnil národního kola Eurovize, v červenci zvítězil na mezinárodní pěvecké soutěži v tureckém CESME. Po vydání desky pak vyrazil na turné uspořádané u příležitosti jeho čtyřicátin.

"Hudbou žiju celý život, vždycky jsem kladl důraz, ať jsem byl kdekoliv, hlavně na melodie a textovou stránku věci, už z toho důvodu, že jsem zpěvák a mám logicky k lidem nejblíže," podotkl Kolář.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář